Plánujete revitalizáciu (obnovu) Vášho panelového domu?

ZateplenieMeteorova 065Iste väčšina z nás vie, ako je bytový fond panelových domov v Slovenskej republike hlboko poznamenaný dlhodobo zanedbávanou údržbou. Rôzne zdroje uvádzajú, že na revitalizáciu bytového fondu v SR bude potrebných od 50 do 200 miliárd Sk. Revitalizačný proces bol nedávno úspešne zahájený. Ako všetci vidíme vo svojich mestách, napriek tomu stále nedosahuje potrebnú dynamiku. Technický stav týchto budov sa rýchlo zhoršuje.

Čítaj ďalej...

Pôžičku na zatepľovanie dostanú od štátu aj ľudia s Hypotékou

Zupkova 21

Do vládneho programu zatepľovania sa môžu zapojiť aj vlastníci domov a bytov, ktorých nehnuteľnosti sú zaťažené hypotékou. Podmienené to však je jej výškou a schopnosťou žiadateľa splácať úver. "Ak znalecký posudok preukáže, že cena nehnuteľnosti je vyššia ako hypotéka minimálne o 1,3-násobok výšky požadovaného úveru a žiadateľ preukáže schopnosť splácania obidvoch záväzkov, je možné požiadať o úver na zatepľovanie," informuje Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja (MVRR).

Čítaj ďalej...

Mýty o zatepľovaní

1Zatepľovanie je témou, o ktorej dnes hovorí snáď každý. Nie každý však zatepľovaniu skutočne rozumie, a tak medzi ľuďmi kolujú niekedy až neuveriteľné historky o tom, ako sused zateplil a čo všetko sa mu prihodilo. Pokiaľ chcete zatepliť i vy a historky "tiežodborníkov" vám tak trochu naháňajú strach, čítajte prosím ďalej.

 

Čítaj ďalej...

Využite šancu na novú fasádu a zateplené bývanie

95O výhodný úver, ktorý poskytuje štát na zateplenie bytov a rodinných domov, je možné požiadať od 1. júla 2009. V hre je vyše 70 mil. €, ktoré sa už začali "rozdávať". Na odbore strategického rozvoja MsÚ môžete získať bližšie informácie, ako dať svojmu bývaniu novú podobu za výhodných podmienok.

 

Čítaj ďalej...
BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates